Forumoverzicht » AANSPRAKELIJKHEIDSRECHT » Andere

Opgepast !

waarschuwing Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.





Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 6 berichten ] 


Auteur
Zoek naar:


Geregistreerd: 14 okt 2006 08:26
Berichten: 6

Bericht Geplaatst: 05 jan 2007 08:02 
Omhoog  
Beste,

Graag had ik geweten wat de wettelijke termijn is waarin men een factuur moet opstellen en opsturen na volledige voltooiing van de werken.
Geld dit ook voor herstellingen aan bv. auto, ge?nstalleerde toestellen,... ?
Wat kan men doen indien die factuur niet binnen een bepaalde tijd werd opgesteld?

Dank bij voorbaat voor uw antwoord.

  Profiel  


Geregistreerd: 13 nov 2005 09:00
Berichten: 3170
Woonplaats: N51° 13.797' E004° 26.612'

Bericht Geplaatst: 05 jan 2007 08:40 
Omhoog  
Art.2262bis.? 1. Alle persoonlijke rechtsvorderingen verjaren door verloop van tien jaar...(Burgerlijk Wetboek).

Bijzondere verjaringen zie art. 2271 tem 2280.
http://www.juridat.be/cgi_loi/wetgeving.pl

_________________
Bezoek ook onze zustersite www.ius.be

  Profiel  


Geregistreerd: 14 okt 2006 08:26
Berichten: 6

Bericht Geplaatst: 05 jan 2007 08:46 
Omhoog  
Bedankt voor uw antwoord.

Wil dit dan zeggen dat een zelfstandige 10 jaar de tijd heeft om een factuur op te maken voor gedane werken?
Vind het artikel niet direct terug op de site dat u mij gaf.

Dank bij voorbaat.

  Profiel  


Geregistreerd: 11 apr 2007 11:26
Berichten: 70
Woonplaats: Borchtlombeek

Bericht Geplaatst: 12 apr 2007 11:52 
Omhoog  
Het gaat hem in Art. 2262bis BW om de verjaring van een rechtsvordering. Dat wil mijn inziens zeggen "de verjaring van het IN RECHTE uitoefenen van een vordering" en verwijst dus naar het instellen van een vordering voor een rechter. Ik denk dat het voldoende is dat deze vordering tijdig wordt gestart en het niet nodig is dat deze ook geheel binnen die 10 jaar zou moeten zijn afgerond, zijn er afwijkende meningen?
De faktuur zal noodzakelijkerwijze vooraf moeten worden opgemaakt want je kan je pas tot een rechter wenden nadat je eerst de andere partij kennis hebt gegeven van wat die jou zou verschuldigd zijn en nadat je de andere partij, die naliet zijn plicht na te komen daarvan in gebreke hebt gesteld.

  Profiel  


Geregistreerd: 19 jan 2007 15:41
Berichten: 471

Bericht Geplaatst: 12 apr 2007 13:40 
Omhoog  
Hallo,

Het gaat hier dacht ik over de termijn van opmaken van een factuur. Juist?

Het BTW-wetboek bepaalt dat de factuur moet
opgemaakt worden ten laatste op de 5de werk-dag
van de maand die volgt op de levering van
het goed of het verrichten van de dienst die aan
de oorsprong ligt van de opeisbaarheid van de
BTW.

Dit geld dus voor elke dienst of goed.

Met vriendelijke groeten
Heye Andy

  Profiel  


Geregistreerd: 24 okt 2006 11:07
Berichten: 342
Woonplaats: Ten zuiden van Antwerpen

Bericht Geplaatst: 20 apr 2007 13:06 
Omhoog  
Kan iemand het antwoord van Andy Heye bevestigen?

Als dat waar is, dan doe ik een vreugdedansje :-)

  Profiel  
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 6 berichten ] 



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten




© 2005-2013 JuridischForum.be. Alle rechten voorbehouden.

Powered by phpBB © 2001-2013 phpBB Group
phpBB.nl Vertaling