Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
Een vouw overlijdt 2 jaar terug, de echtgenoot leeft nog en de 4 kinderen. Er is 1 huis in eigendom, waar de echtgenoot blijft wonen. Er zou een overeenkomst bestaan van langst leeft alles. Kort na het overlijden van de vrouw, moesten de kinderen bij de vader enkele documenten ondertekenen, volmacht voor de bank. De kinderen willen nu bij de CTR navragen of er een testament is van hun overleden moeder. De kinderen vernamen onlangs dat dit heel raar is dat zij na het overlijden van hun moeder niks vernamen noch moesten ondertekenen voor het nalatenschap van hun moeder. Is dit zo bij een “ langst leeft alles “. Kan de vader de woning verkopen zonder toestemming van de kinderen. Welke stappen dienen de kinderen te ondernemen
In principe betaalde de overledene de successierechten. Met de vader is het onmogelijk daarover te praten. Niemand mag iets weten. De overeenkomst waarvan de kinderen ooit vaag iets vernamen is "langst leeft alles", maar is dit een huwelijkscontract of wat dan ook, geen idee. Hebben de kinderen recht om deze overeenkomst in te zien ? De vader zou het appartement nu blijkbaar willen verkopen, kan dat zonder de kinderen ?
Laatst bijgewerkt door Sprint op 07 jun 2011 12:39, in totaal 1 keer bewerkt.
In principe hebben de kinderen toch ook recht op een deel van de nalatenschap, zelfs met een contract "langst leeft al". Ook in dit geval kan de vader niet verkopen zonder toestemming van de kinderen. In het boekje "Geldwijzer - alles over erfenissen en successierechten" (Frida Deceuninck), vind je veel (eenvoudige) uitleg hierover. Als je wenst kan ik dit eens opzoeken.
Je kan ook een en ander opzoeken od de site van "Elfri".
Er zou een overeenkomst bestaan van langst leeft alles.
Is die overeenkomst een huwelijkscontract? In dat geval komt de volledige gemeenschap toe aan de langstlevende ouder en erven de kinderen hiervan niets.
De langt levende kan met zijn huis doen wat hij wil. Laat je niets wijsmaken,in het slechtste geval kan hij het zelf verkopen zonder handtekening van de kinderen.