Forumoverzicht » FISCAAL & FINANCIEEL RECHT » Belastingen, BTW & Accijnzen

Opgepast !

waarschuwing Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.





Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 2 berichten ] 


Auteur
Zoek naar:


Geregistreerd: 27 nov 2008 10:59
Berichten: 1

Bericht Geplaatst: 27 nov 2008 11:14 
Omhoog  
Mag ik als lesgever factureren via mijn BVBA zonder BTW aan een VZW welke een erkenning via ministerieel besluit heeft van instellingen die opleidingscursussen mogen verstrekken ..
Maw geniet de onderaannemer alsook van de vrijstelling of is deze enkel van toepassing tussen de organisator en de verstrekker?
Wat dient er dan als tekst vermeld te worden op de factuur indien vrijstelling?

  Profiel  


Geregistreerd: 31 okt 2006 09:29
Berichten: 9176

Bericht Geplaatst: 28 nov 2008 08:29 
Omhoog  
“Art.44.§ 2. Van de belasting zijn eveneens vrijgesteld :...4° het verstrekken van school- of universitair onderwijs, beroepsopleiding en -herscholing...door instellingen die daartoe door de bevoegde overheid zijn erkend...; het geven door leerkrachten van lessen met betrekking tot...”(Wetboek BTW).

‘lesgever factureren via mijn BVBA’ vereist m.i. dat die BVBA daartoe door de bevoegde overheid is erkend. Voor leerkrachten LIJKT dit niet vereist,mits zij dan ook ZELF factureren.

Ga volledigheidshalve naar http://www.fisconet.fgov.be/

_________________
Ga volledigheidshalve naar http://www.ejustice.just.fgov.be/wet/wet.htm. Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’.Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten.
Raadpleeg voor fiscale akten http://www.fisconet.fgov.be/ .

  Profiel  
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 2 berichten ] 



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google Adsense [Bot] en 4 gasten




© 2005-2013 JuridischForum.be. Alle rechten voorbehouden.

Powered by phpBB © 2001-2013 phpBB Group
phpBB.nl Vertaling