Forumoverzicht » PERSONEN RECHT » Erfrecht & Schenkingen

Opgepast !

waarschuwing Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.






Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 4 berichten ] 


Auteur
Zoek naar:


Geregistreerd: 16 jan 2008 22:20
Berichten: 1

Bericht Geplaatst: 16 jan 2008 22:30 
Omhoog  
Hallo, hopelijk kan er mij hier iemand op deze vraag een duidelijk antwoord geven, mijn advocaat klaarblijkelijk niet.

De vader van mijn kind wil namelijk afstand doen van zijn kind. Nu mijn vragen:
- wanneer ik instem met deze afstandneming van de vader kan hij dan nog aanspraak maken op mijn kind wanneer ik moest komen te overlijden?
- kan de vader aanspraak maken op de erfenis die ik nalaat aan mijn kind bij overlijden van mij, in het geval hij afstand heeft gedaan van zijn kind?
- heeft de vader nog enige rechten wanneer hij afstand heeft gedaan van zijn kind en indien ja, welke rechten?

Hopend op een vlugge reactie... (een bijna hopeloze mama) :?

Alvast bedankt voor de reacties!

  Profiel  


Geregistreerd: 27 dec 2006 05:10
Berichten: 1632

Bericht Geplaatst: 17 jan 2008 17:09 
Omhoog  
Sorry dat ik U niet kan helpen; maar ik wil wel te weten komen hoe men afstand kan doen van een kind. Is dat Belgisch recht?

  Profiel  


Geregistreerd: 31 okt 2006 09:29
Berichten: 8952

Bericht Geplaatst: 18 jan 2008 08:36 
Omhoog  
Ik ga ervan uit dat u en de vader van uw kind niet gehuwd bent.
‘De vader van mijn kind wil namelijk afstand doen van zijn kind’ houdt in dat hij thans wettelijk de vader ervan IS door erkenning(art.327 B.W.=Burgerlijk Wetboek).
‘afstand doen van zijn kind’ bestaat wettelijk niet.

“Art.330.§ 1...TENZIJ het kind bezit van staat* heeft ten aanzien van degene die het heeft erkend, kan de erkenning van het vaderschap worden betwist door...de MAN die het kind heeft erkend...”(B.W.).

“Art.331nonies.Het bezit van staat* moet voortdurend zijn.Het wordt bewezen door feiten die te samen of afzonderlijk de betrekking van afstamming aantonen.Die feiten zijn onder meer :
- dat het kind altijd de naam heeft gedragen van degene van wie wordt gezegd dat het afstamt;
- dat laatstgenoemde het als zijn kind heeft behandeld;
- dat die persoon als vader of moeder in zijn onderhoud en opvoeding heeft voorzien;
- dat het kind die persoon heeft behandeld als zijn vader of moeder;
- dat het kind wordt erkend door de familie en in de maatschappij;
- dat de openbare overheid het als zodanig beschouwt.”(B.W.).

Heeft het kind WEL bezit van staat ten aanzien van degene die het heeft erkend,dan kan hij zijn erkenning van het vaderschap NIET betwisten.

Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’ op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts.
Ga volledigheidshalve naar http://www.fisconet.fgov.be/

  Profiel  


Geregistreerd: 13 okt 2008 17:18
Berichten: 2

Bericht Geplaatst: 22 okt 2008 11:57 
Omhoog  
Waaruit is het "bezit van staat" ontstaan, wat is de eigenlijke doelstelling van dit recht?

  Profiel  
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 4 berichten ] 



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 2 gasten




© 2005-2013 JuridischForum.be. Alle rechten voorbehouden.

Powered by phpBB © 2001-2013 phpBB Group
phpBB.nl Vertaling