Forumoverzicht » FISCAAL & FINANCIEEL RECHT » Belastingen, BTW & Accijnzen

Opgepast !

waarschuwing Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.





Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 44 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3  Volgende


Auteur
Zoek naar:


Geregistreerd: 28 apr 2013 11:27
Berichten: 1

Bericht Geplaatst: 28 apr 2013 11:32 
Omhoog  
Ik heb een probleem met de code 1440 op de aangifte personenbelasting aj 2013 ink 2013.


Ik ontving in 2012 minder dan € 20.000,00 bruto intresten , en dien dus ook geen intresten aan te geven ; moet ik dan code 1440 toch aanvinken .

Wat zijn de eventuele gevolgen hiervan.


Alvast bedankt

  Profiel  


Geregistreerd: 31 okt 2006 09:29
Berichten: 9110

Bericht Geplaatst: 30 apr 2013 07:28 
Omhoog  
“Artikel 174/1(aj. 2013) § 1. Er wordt uitsluitend in het voordeel van de Staat een bijkomende heffing op roerende inkomsten ingevoerd, gelijkgesteld met de personenbelasting, ten laste van de belastingplichtigen die interesten en dividenden ontvangen waarvan het TOTALE netto bedrag hoger is dan 20.020 EUR (basisbedrag 13.675 EUR). Deze heffing wordt vastgelegd op 4 pct van het deel van de dividenden en interesten bedoeld in artikel 17, § 1, 1° en 2°, dat het totale netto bedrag van 20.020 EUR (basisbedrag 13.675 EUR) overschrijdt...(lees zelf verder)”(10 april 1994 Wetboek Inkomstenbelastingen).

“3.Verklaring : Indien u (aangegeven of niet aangegeven) inkomsten als bedoeld in de rubrieken gemerkt met (i) hebt verkregen ,MOET u ook de onderstaande verklaring afleggen (DOOR het passende vakje aan te kruisen).
Ik verklaar dat ik geen andere dan de in mijn aangifte vermelde inkomsten heb verkregen die nog aanleiding kunnen geven tot de bijkomende heffing van 4 pct” 1440-15 [ ] “ [3 APRIL 2013. - Koninklijk besluit tot vastlegging van het model van het aangifteformulier inzake personenbelasting voor het aanslagjaar 2013, B.St.(beeld) van 08-04-2013, p. 21631-21653].

De rubrieken gemerkt met (i) zijn : 1160-04;1161-03;1152-12;1162-02;1155-09 op blz 7
Het passende vakje is [ ] na 1440-15.

_________________
Ga volledigheidshalve naar http://www.ejustice.just.fgov.be/wet/wet.htm. Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’.Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten.
Raadpleeg voor fiscale akten http://www.fisconet.fgov.be/ .

  Profiel  


Geregistreerd: 04 mei 2013 18:40
Berichten: 42
Woonplaats: Aarschot

Bericht Geplaatst: 04 mei 2013 18:49 
Omhoog  
Negatief beantwoorden

_________________
Highfield Insurance Services
Verzekeringen - Beleggingen
Web: Highfield Insurance Services en Facebook Pagina

  Profiel WWW 


Geregistreerd: 25 aug 2009 10:00
Berichten: 97
Woonplaats: Oostende

Bericht Geplaatst: 06 mei 2013 08:39 
Omhoog  
Maar wat gaan ze doen met de honderddduizend mensen die geen roerende inkomsten hebben (behalve misschien een spaarboekje met intresten minder dan 1830 €) en die dus niet weten dat ze die code moeten invullen.
Gaan ze die allemaal een vraag om inlichtingen sturen? Of direct een boete wegens poging tot belastingsontduiking?
Heb je die "verklaring" al eens gelezen. Een gewone mens kan dat 10 maal lezen en nog niet weten wat er staat.

_________________
http://meerverdienen.blogspot.com/

  Profiel WWW 


Geregistreerd: 07 mei 2007 09:02
Berichten: 9329
Woonplaats: Plopsaland

Bericht Geplaatst: 06 mei 2013 08:46 
Omhoog  
glenn1976 schreef:
Maar wat gaan ze doen met de honderddduizend mensen die geen roerende inkomsten hebben (behalve misschien een spaarboekje met intresten minder dan 1830 €) en die dus niet weten dat ze die code moeten invullen.
Gaan ze die allemaal een vraag om inlichtingen sturen? Of direct een boete wegens poging tot belastingsontduiking?
Heb je die "verklaring" al eens gelezen. Een gewone mens kan dat 10 maal lezen en nog niet weten wat er staat.


Klopt! En dat allemaal wegens een onuitvoerbare maatregel die intussen alweer afgeschaft is.

_________________
"Acta probant se ipsa"

  Profiel  


Geregistreerd: 17 sep 2012 09:25
Berichten: 6

Bericht Geplaatst: 12 mei 2013 07:26 
Omhoog  
Ik probeer mijn aangifte al dagen in te vullen via tax on web.Maar , ik heb volgend probleem. Ik , noch mijn vrouwen , komen aan die bewust 20.020 euro per jaar waar rijkentaks op moest betaald worden. Volgens de laatste richtlijnen moet men dan vak 1440-15 en 2440-82 aanvinken om te verklaren dat men NIET aan dat bedrag komt. Als ik die vakjes aanvink dan krijg ik echter volgende foutmelding. : "De opcode 1440 is niet in het correcte type".- Niettemin kan de aangifte wel worden ingediend." Ik kan ook geen voorberekening van de teverwachten belastingen laten maken want dan komt die vermelding. Ik heb dus kontakt opgenomen met de belastingdienst en daar zegt men me dat ik vak 1440 en 2440 dan NIET moet aanvinken en dat dan alles werkt. En dat klopt , als ik niets aanvink dan neemt men alles aan zonder foutmelding en kan ik ook mijn voorberekening maken. Maar als ik het NIET aanvink zoals men adviseert , dan stuur ik een foute belastingaangifte door , want om juist te zijn moet ik WEL aanvinken. En wat zijn dan de consequenties ? Heeft iemand een oplossing voor die paradox ?

  Profiel  


Geregistreerd: 17 sep 2012 09:25
Berichten: 6

Bericht Geplaatst: 13 mei 2013 07:35 
Omhoog  
Ik las op een andere forum dat de FOD deze week zelf het probleem opgelost heeft. Ik heb nu nog even geprobeerd met die 2 posten aangevinkt en alles werkt nu. Ook de belastingberekening werkt.Dus alles opgelost

  Profiel  


Geregistreerd: 18 jan 2008 19:48
Berichten: 43

Bericht Geplaatst: 27 mei 2013 19:08 
Omhoog  
Iedereen heeft het over tax on web, maar hoe en wat met de papieren versie?.
Moet je code 1440 vermelden of niet?.

  Profiel  


Geregistreerd: 31 jul 2009 10:52
Berichten: 88

Bericht Geplaatst: 29 mei 2013 11:18 
Omhoog  
Uiteraard, waarom zou er een verschil zijn? En waarom nog op papier indienen? Heeft geen enkele zin.

  Profiel  


Geregistreerd: 28 nov 2005 14:25
Berichten: 6219
Woonplaats: HEIST , bij-den-berg

Bericht Geplaatst: 29 mei 2013 13:13 
Omhoog  
Als ik de tekst op de bijlage van de papieren aangifte lees , moet je code 1440 enkel aanvinken als je inkomsten hebt verkregen die vallen onder de rubrieken gemerkt met (+-).
En die gaan om inkomsten waarop eventueel 4 % extra kan worden op ingehouden.
De meeste mensen moeten dus 1440 NIET aanvinken. Ik ga het alleszins niet doen!

_________________
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

  Profiel  


Geregistreerd: 07 mei 2007 09:02
Berichten: 9329
Woonplaats: Plopsaland

Bericht Geplaatst: 29 mei 2013 17:06 
Omhoog  
Maar wat gaan ze doen met de honderddduizend mensen die geen roerende inkomsten hebben (behalve misschien een spaarboekje met intresten minder dan 1830 €) en die dus niet weten dat ze die code moeten invullen.
Daar kunnen ze niets mee doen want die mensen moeten niets aanvinken! Waar haalt u het vandaan dat die de code zouden moeten aanvinken?

_________________
"Acta probant se ipsa"

  Profiel  


Geregistreerd: 25 aug 2009 10:00
Berichten: 97
Woonplaats: Oostende

Bericht Geplaatst: 30 mei 2013 09:43 
Omhoog  
roharro schreef:
Maar wat gaan ze doen met de honderddduizend mensen die geen roerende inkomsten hebben (behalve misschien een spaarboekje met intresten minder dan 1830 €) en die dus niet weten dat ze die code moeten invullen.
Daar kunnen ze niets mee doen want die mensen moeten niets aanvinken! Waar haalt u het vandaan dat die de code zouden moeten aanvinken?


http://netto.tijd.be/geld_en_gezin/belastingen/Rijkentaks_bezorgt_alle_Belgen_een_keer_extra_werk.9327075-1624.art

andere artikelen

cursus update personenbelasting van Lieven van Belleghem

enz.

_________________
http://meerverdienen.blogspot.com/

  Profiel WWW 


Geregistreerd: 07 mei 2007 09:02
Berichten: 9329
Woonplaats: Plopsaland

Bericht Geplaatst: 30 mei 2013 10:02 
Omhoog  
glenn1976 schreef:
roharro schreef:
Maar wat gaan ze doen met de honderddduizend mensen die geen roerende inkomsten hebben (behalve misschien een spaarboekje met intresten minder dan 1830 €) en die dus niet weten dat ze die code moeten invullen.
Daar kunnen ze niets mee doen want die mensen moeten niets aanvinken! Waar haalt u het vandaan dat die de code zouden moeten aanvinken?


http://netto.tijd.be/geld_en_gezin/belastingen/Rijkentaks_bezorgt_alle_Belgen_een_keer_extra_werk.9327075-1624.art

andere artikelen

cursus update personenbelasting van Lieven van Belleghem

enz.


Indien men geen roerende inkomsten heeft genoten moet men niets aanvinken! Ik deel 100 percent de mening van Wanton.
Staat zo letterlijk op het belastingsformulier. Trouwens, 90 percent van de artikels van zogenaamde "specialisten" staan bol van de fouten of zijn niet up-to-date.

_________________
"Acta probant se ipsa"

  Profiel  


Geregistreerd: 14 jun 2007 19:32
Berichten: 191

Bericht Geplaatst: 30 mei 2013 10:51 
Omhoog  
Toch zeer verwarrend wel of niet aanvinken . Ik lees dan weer elders iets geheel anders .
http://www.mijnkapitaal.be/thema/fiscaliteit/belastingaangifte-spaarders-beleggers-1/

  Profiel  


Geregistreerd: 07 mei 2007 09:02
Berichten: 9329
Woonplaats: Plopsaland

Bericht Geplaatst: 30 mei 2013 12:09 
Omhoog  
Lori schreef:
Toch zeer verwarrend wel of niet aanvinken . Ik lees dan weer elders iets geheel anders .
http://www.mijnkapitaal.be/thema/fiscaliteit/belastingaangifte-spaarders-beleggers-1/


Die info is foutief!

Voor de ongelovige Thomassen:

1. Neem het voorbereidingsformulier ter hand.
2. Ga naar blz.7
3. Ga naar vak VII
4. Ga naar punt 3 "Verklaring"
5. Lees de uitleg, gedrukt in rood.
6. Die uitleg luidt: "Indien u inkomsten als bedoeld in de rubrieken gemerkt met +/- hebt verkregen, moet u ook onderstaande verklaring afleggen (door het passende vakje aan te kruisen)"
7. Iemand die geen enkele vorm van roerende inkomsten heeft ontvangen heeft per definitie geen inkomsten verkregen hebben die moeten worden vermeld in de rubrieken gemerkt met +/-
8. Bijgevolg hoeft zo iemand niets aan te kruisen (of aan te vinken) want "indien enz." is niet vervuld.

Zoals ik al schreef: 90 percent van de info die men leest is foutief. En 110 percent van de regeringsleden verstaat er zelf geen jota van....

_________________
"Acta probant se ipsa"

  Profiel  
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 44 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3  Volgende



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast




© 2005-2013 JuridischForum.be. Alle rechten voorbehouden.

Powered by phpBB © 2001-2013 phpBB Group
phpBB.nl Vertaling